Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ulubieni i znienawidzeni bohaterowie fantastyczni.
Autor Wiadomość
tr 


Posty: 585
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-02-14, 23:57   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt (-)
 
 
tr 


Posty: 585
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-02-15, 00:02   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 20 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt (-)

Batalia w końcu skończyła się sukcesem... ale zostaje po niej puste miejsce, które wypełni swoją osobą....

... Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
 
 
tr 


Posty: 585
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-02-15, 00:05   

Ulubieni:
1. Śmierć ("Świat Dysku" T. Pratchett)
2. Kotylion ("MKP" S. Erikson)
3. Milva (saga o wiedźminie A. Sapkowski)
4. Konował ("Czarna Kompania" Glen Cook)
5. Paul Atryda ("Diuna" F. Herbert)
6. Corwin ("Amber" Roger Zelazny)
7. Charlie Gordon ("Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes)
8. Karsa Orlong ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
9. Wężymord (Saga o zbóju Twardokęsku A. Brzezińska)
10. Takeshi Kovacs ("Modyfikowany Węgiel" Richard Morgan)
11. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (Sapkowski)
12. Tywin Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
13. Locke Lamora ("Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch)
14. Conan z Cymerii (opowiadania o Conanie Robert E.Howard)
15. Babcia Weatherwax (różne książki - Terry Pratchett)
16. Jaime Lannister ("Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
17. Sójeczka ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
18. Hieronim Berbelek (Inne pieśni, Jacek Dukaj)
19. Sigismund Dijkstra (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
20. Geralt (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
21. Savant Orolo (Peanatema Stephenson)
22. Tuf Wędrowiec (cykl opowiadań GRRMartina)
23. Sam Vimes ("Świat Dysku" - Terry Pratchett)
24. Tyrion Laninster ("Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martin)
25. Sandor Clegane (" Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
26. Adi Cherryson ("Limes inferior", Janusz Zajdel)
27. Caine/Harri Michaelson (cykl Matthew W. Stovera)
28. Behetomotoh (Miasta pod skałą, Marek S. Huberath)
29. Anomander Rake ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
30. Bagaż ("Świat Dysku" Terry Pratchett)
31. Szarlej (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
32. Mudge (Spellsinger, A D Foster)
33. Jaskier (Saga wiedźmińska A. Sapkowski)
34. Szybki Ben ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
35. Kane (Cykl książek K.E. Wagner)
36. Nieznany z imienia szef saperów Łańcucha Psów (Erikson S. MKP)
37. Samson Miodek (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
38. Bonhart (Saga o Wiedźminie)
39. Michael Kaerney ("Światło" M. John Harrison)
40. Pirx (różne książki S. Lem)
41. Jeff VanderMeer (Miasto Szaleńców i Świętych, Jeff VanderMeer)
42. Fedmahn Kassad ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" D. Simmonsa)
43. Jack Shaftoe (Neal Stephenson, Cykl Barokowy)
44. Yennefer (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
45. Hiro Protagonista ("Zamieć" Neala Stephensona)
46. Mejer Landsman ("Związek żydowskich policjantów" M. Chabona)
47. Janice Shriek (Jeff VanderMeer, "Shriek: Posłowie" i trochę "Miasto Szaleńców i Świętych")
48. Renfri (Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego)
49. Josef Peczorin vel Joey Narkoza (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan)
50. Fraa Jaad (Peanatema, Neal Stephenson)
51. Twardokęsek (saga o Twardokęsku, Anna Brzezińska)
52. Lawrence Pritchard Waterhouse (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
53. Yarpen Zigrin (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
54. Bobby Shaftoe (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
55. Eliza (Cykl barokowy, Stephenson)
56. Lola ("Chaotyczne akty bezsensownej przemocy", Jack Womack)
57. Laskolnyk (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Robert Wegner)
58. Enoch Root (Cryptonomicon, Cykl Barokowy, Stephenson)
59. Antek "Powstaniec" (Burza, Maciej Parowski)
60. Bugg & Tehol (MKP S. Erikson)
61. Skrzypek (MKP S. Erikson)
62. Patrycjusz (Świat Dysku, T. Pratchett)
63. Niania Ogg (Świat Dysku, T. Pratchett)
64. Ciri (Saga wiedźmińska, A. Sapkowski)
65. Moist von Lipwig (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
66. Babunia Jagódka ("Wilżyńska Dolina" Anny Brzezińskiej)
67. Bibliotekarz (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
68. Sangamon Taylor ("Zodiac", Neal Stephenson)
69. Konsul ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" Dan Simmons)
70. Miles Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
71. Marchewa Żelaznywładsson ("Świat Dysku", Terry Pratchett)
72. Cordelia Naismith Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
73. Aral Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
74. Mark Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
75. sierżant Bothari (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
76. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
77. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin)
78. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss)

Znienawidzeni:
1. Denethor ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
2. Sansa Stark ("PLiO" G.R.R Martin)
3. Cersei Baratheon z rodu Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
4. Ginevra ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
5. Błazen (saga o skrytobójcy R. Hobb)
6. Thomas Covenant ("Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson)
7. Felix Jaeger (saga o zabójcy trolli W. King)
8. Lancelot ("Był sobie raz na zawsze król" T.H. White)
9. Mordimer Madderdin (Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara)
10. Gollum/Smeagol ("Władca Pierścieni" J. R.R. Tolkien)
11. Panna Migotka ("Muminki" Tove Jansson)
12. Fedra no Delaunay ("Strzała Kusziela" Jacqueline Carey)
13. Kvothe ("Imię Wiatru" P. Rothfuss)
14. Torkil Aymore (Gamedec Marcin Przybyłek)
15. Siri Keeton ("Ślepowidzenie" P. Watts)
16. Frodo ("Władca Pierścieni" JRR Tolkien)
17. Vilgefortz (saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego)
18. Raistlin Majere (seria Dragonlance)
19. Hal Bregg ("Powrót z gwiazd" Stanisław Lem)
20. Arman ("Rytuał" - Diaczenko)
21. Apsalar ("Malazańska Księga Poległych" - S.Erikson)
22. Wydra/Rybołów/Medra ("Opowieści z Ziemiomorza"- opowiadanie Szukacz)
23. Pani (Czarna Kompania)
24. Vladimir Harkonnen ("Diuna" Herberta)
25. Margerita von Selerberg ("Róża Selerbergu", Ewa Białołęcka)
26. Brucolac ("Blizna" China Mieville)
27. kret Mandragora ("Las Duncton", William Horwood)
28. Kallor ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
29. Matwiejewicz Kamieniojad ("Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugaccy)
30. Peter Wiggin "Hegemon" ("Gra Endera" O.S. Card)
31. Isabella Swan ("Zmierzch" Stephenie Meyer)
32. Eowina ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
33. Drizzt (Salvatore)
34. Severian (Księga Nowego Słońca, G. Wolfe)
35. Jaenelle Angelline ("Córka Krwawych" Anne Bishop)
36. Abraham (Biblia ST, faktyczni autorzy nieznani)
37. Sam Gamgee ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
38. Sauron ("Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien)
39. Achaja (Achaja, Andrzej Ziemiański)
40. Kamyk (cykl "Kroniki Drugiego Kręgu" E. Białołęckiej)
41. Harry Dresden (Jim Butcher, Akta Dresdena)
42. Alex, narrator "Mechanicznej pomarańczy" Anthony'ego Burgessa
43. Lancelot ("Mgły Avalonu" M. Zimmer Bradley)
44. Adam Zamoyski (Jacek Dukaj, "Perfekcyjna niedoskonałość")
45. Paksenarrion (cykl "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon)
46. John Aversin (cykl Zguba Smoków Barbara Hambly)
47. Adaś (Wroniec, Jacek Dukaj)
48. Latro (Żołnierz z Mgły i dalsze, Gene Wolfe)
49. Lord Foul (Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka, S. Donaldson)
50. Tristan (Piąta Czarownica, R. Newcomb)
51. Trurl/Klapaucjusz (różne S. Lem)
52. Kris de Valnor (seria komiksowa o Thorgalu, Rosiński & van Hamme)
53. Król Artur ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
54. Nick Stavrianos (Kwarantanna, Greg Egan)
55. Morna Hyland (Skoki Stephen Donaldson)
56. Garm ("Rudy Dżil i jego pies" J.R.R. Tolkien)
57. Cień ("Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman)
58. Boromir (Władca pierścieni, J. R. R. Tolkien)
59. Słone Serce Pianościgły ("Kroniki Thomasa Covenanta" S. Donaldson)
60. Derkacz (Oryks i Derkacz, M. Atwood)
61. Jar Jar Binks (cykl Gwiezdne wojny - epizod I i II, George Lucas)
62. Edward Cullen (saga Zmierzch, Stephenie Meyer)
63. Jacob Black (seria Zmierzch, Stephenie Meyer)
64. Nick Succorso (Skoki, Stephen R. Donaldson)
65. Paszko Kazimirzowic (Wieczny Grunwald, Szczepan Twardoch)
66. John Rourke (seria Krucjata, Jerry Ahern)
67. Loki (Kłamca, Jakub Ćwiek)
68. Wampir Sarasti ("Ślepowidzenie", Peter Watts)
69. Sasza (Poniedziałek zaczyna się w sobotę, A. i B. Strugaccy)
70. Laseen (Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson)
71. Pierec (Ślimak na zboczu, A. i B. Strugaccy)
72. Daimon Frey (Siewca wiatru, Zbieracz burz, Maja Lidia Kossakowska)
73. Filias Fogg (W 80 dni dookola swiata, J.Verne)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-02-15, 08:57   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 0 pkt (-) - PA!
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt

NOWY: Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 10 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-02-15, 08:59   

Ulubieni:
1. Śmierć ("Świat Dysku" T. Pratchett)
2. Kotylion ("MKP" S. Erikson)
3. Milva (saga o wiedźminie A. Sapkowski)
4. Konował ("Czarna Kompania" Glen Cook)
5. Paul Atryda ("Diuna" F. Herbert)
6. Corwin ("Amber" Roger Zelazny)
7. Charlie Gordon ("Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes)
8. Karsa Orlong ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
9. Wężymord (Saga o zbóju Twardokęsku A. Brzezińska)
10. Takeshi Kovacs ("Modyfikowany Węgiel" Richard Morgan)
11. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (Sapkowski)
12. Tywin Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
13. Locke Lamora ("Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch)
14. Conan z Cymerii (opowiadania o Conanie Robert E.Howard)
15. Babcia Weatherwax (różne książki - Terry Pratchett)
16. Jaime Lannister ("Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
17. Sójeczka ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
18. Hieronim Berbelek (Inne pieśni, Jacek Dukaj)
19. Sigismund Dijkstra (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
20. Geralt (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
21. Savant Orolo (Peanatema Stephenson)
22. Tuf Wędrowiec (cykl opowiadań GRRMartina)
23. Sam Vimes ("Świat Dysku" - Terry Pratchett)
24. Tyrion Laninster ("Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martin)
25. Sandor Clegane (" Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
26. Adi Cherryson ("Limes inferior", Janusz Zajdel)
27. Caine/Harri Michaelson (cykl Matthew W. Stovera)
28. Behetomotoh (Miasta pod skałą, Marek S. Huberath)
29. Anomander Rake ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
30. Bagaż ("Świat Dysku" Terry Pratchett)
31. Szarlej (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
32. Mudge (Spellsinger, A D Foster)
33. Jaskier (Saga wiedźmińska A. Sapkowski)
34. Szybki Ben ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
35. Kane (Cykl książek K.E. Wagner)
36. Nieznany z imienia szef saperów Łańcucha Psów (Erikson S. MKP)
37. Samson Miodek (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
38. Bonhart (Saga o Wiedźminie)
39. Michael Kaerney ("Światło" M. John Harrison)
40. Pirx (różne książki S. Lem)
41. Jeff VanderMeer (Miasto Szaleńców i Świętych, Jeff VanderMeer)
42. Fedmahn Kassad ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" D. Simmonsa)
43. Jack Shaftoe (Neal Stephenson, Cykl Barokowy)
44. Yennefer (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
45. Hiro Protagonista ("Zamieć" Neala Stephensona)
46. Mejer Landsman ("Związek żydowskich policjantów" M. Chabona)
47. Janice Shriek (Jeff VanderMeer, "Shriek: Posłowie" i trochę "Miasto Szaleńców i Świętych")
48. Renfri (Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego)
49. Josef Peczorin vel Joey Narkoza (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan)
50. Fraa Jaad (Peanatema, Neal Stephenson)
51. Twardokęsek (saga o Twardokęsku, Anna Brzezińska)
52. Lawrence Pritchard Waterhouse (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
53. Yarpen Zigrin (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
54. Bobby Shaftoe (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
55. Eliza (Cykl barokowy, Stephenson)
56. Lola ("Chaotyczne akty bezsensownej przemocy", Jack Womack)
57. Laskolnyk (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Robert Wegner)
58. Enoch Root (Cryptonomicon, Cykl Barokowy, Stephenson)
59. Antek "Powstaniec" (Burza, Maciej Parowski)
60. Bugg & Tehol (MKP S. Erikson)
61. Skrzypek (MKP S. Erikson)
62. Patrycjusz (Świat Dysku, T. Pratchett)
63. Niania Ogg (Świat Dysku, T. Pratchett)
64. Ciri (Saga wiedźmińska, A. Sapkowski)
65. Moist von Lipwig (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
66. Babunia Jagódka ("Wilżyńska Dolina" Anny Brzezińskiej)
67. Bibliotekarz (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
68. Sangamon Taylor ("Zodiac", Neal Stephenson)
69. Konsul ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" Dan Simmons)
70. Miles Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
71. Marchewa Żelaznywładsson ("Świat Dysku", Terry Pratchett)
72. Cordelia Naismith Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
73. Aral Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
74. Mark Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
75. sierżant Bothari (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
76. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
77. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin)
78. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss)

Znienawidzeni:
1. Denethor ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
2. Sansa Stark ("PLiO" G.R.R Martin)
3. Cersei Baratheon z rodu Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
4. Ginevra ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
5. Błazen (saga o skrytobójcy R. Hobb)
6. Thomas Covenant ("Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson)
7. Felix Jaeger (saga o zabójcy trolli W. King)
8. Lancelot ("Był sobie raz na zawsze król" T.H. White)
9. Mordimer Madderdin (Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara)
10. Gollum/Smeagol ("Władca Pierścieni" J. R.R. Tolkien)
11. Panna Migotka ("Muminki" Tove Jansson)
12. Fedra no Delaunay ("Strzała Kusziela" Jacqueline Carey)
13. Kvothe ("Imię Wiatru" P. Rothfuss)
14. Torkil Aymore (Gamedec Marcin Przybyłek)
15. Siri Keeton ("Ślepowidzenie" P. Watts)
16. Frodo ("Władca Pierścieni" JRR Tolkien)
17. Vilgefortz (saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego)
18. Raistlin Majere (seria Dragonlance)
19. Hal Bregg ("Powrót z gwiazd" Stanisław Lem)
20. Arman ("Rytuał" - Diaczenko)
21. Apsalar ("Malazańska Księga Poległych" - S.Erikson)
22. Wydra/Rybołów/Medra ("Opowieści z Ziemiomorza"- opowiadanie Szukacz)
23. Pani (Czarna Kompania)
24. Vladimir Harkonnen ("Diuna" Herberta)
25. Margerita von Selerberg ("Róża Selerbergu", Ewa Białołęcka)
26. Brucolac ("Blizna" China Mieville)
27. kret Mandragora ("Las Duncton", William Horwood)
28. Kallor ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
29. Matwiejewicz Kamieniojad ("Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugaccy)
30. Peter Wiggin "Hegemon" ("Gra Endera" O.S. Card)
31. Isabella Swan ("Zmierzch" Stephenie Meyer)
32. Eowina ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
33. Drizzt (Salvatore)
34. Severian (Księga Nowego Słońca, G. Wolfe)
35. Jaenelle Angelline ("Córka Krwawych" Anne Bishop)
36. Abraham (Biblia ST, faktyczni autorzy nieznani)
37. Sam Gamgee ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
38. Sauron ("Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien)
39. Achaja (Achaja, Andrzej Ziemiański)
40. Kamyk (cykl "Kroniki Drugiego Kręgu" E. Białołęckiej)
41. Harry Dresden (Jim Butcher, Akta Dresdena)
42. Alex, narrator "Mechanicznej pomarańczy" Anthony'ego Burgessa
43. Lancelot ("Mgły Avalonu" M. Zimmer Bradley)
44. Adam Zamoyski (Jacek Dukaj, "Perfekcyjna niedoskonałość")
45. Paksenarrion (cykl "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon)
46. John Aversin (cykl Zguba Smoków Barbara Hambly)
47. Adaś (Wroniec, Jacek Dukaj)
48. Latro (Żołnierz z Mgły i dalsze, Gene Wolfe)
49. Lord Foul (Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka, S. Donaldson)
50. Tristan (Piąta Czarownica, R. Newcomb)
51. Trurl/Klapaucjusz (różne S. Lem)
52. Kris de Valnor (seria komiksowa o Thorgalu, Rosiński & van Hamme)
53. Król Artur ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
54. Nick Stavrianos (Kwarantanna, Greg Egan)
55. Morna Hyland (Skoki Stephen Donaldson)
56. Garm ("Rudy Dżil i jego pies" J.R.R. Tolkien)
57. Cień ("Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman)
58. Boromir (Władca pierścieni, J. R. R. Tolkien)
59. Słone Serce Pianościgły ("Kroniki Thomasa Covenanta" S. Donaldson)
60. Derkacz (Oryks i Derkacz, M. Atwood)
61. Jar Jar Binks (cykl Gwiezdne wojny - epizod I i II, George Lucas)
62. Edward Cullen (saga Zmierzch, Stephenie Meyer)
63. Jacob Black (seria Zmierzch, Stephenie Meyer)
64. Nick Succorso (Skoki, Stephen R. Donaldson)
65. Paszko Kazimirzowic (Wieczny Grunwald, Szczepan Twardoch)
66. John Rourke (seria Krucjata, Jerry Ahern)
67. Loki (Kłamca, Jakub Ćwiek)
68. Wampir Sarasti ("Ślepowidzenie", Peter Watts)
69. Sasza (Poniedziałek zaczyna się w sobotę, A. i B. Strugaccy)
70. Laseen (Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson)
71. Pierec (Ślimak na zboczu, A. i B. Strugaccy)
72. Daimon Frey (Siewca wiatru, Zbieracz burz, Maja Lidia Kossakowska)
73. Filias Fogg (W 80 dni dookola swiata, J.Verne)
74. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-02-26, 01:23   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 11 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 10 pkt (-) <spieprzaj dziadu!> :-P
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
 
 
tr 


Posty: 585
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-02-26, 06:41   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 11 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt (+) <dziad się odciął sierpem i przywalił młotem :P >
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt (-)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-02-26, 18:16   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 11 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 10 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-02-26, 18:20   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 11 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 10 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-02-27, 19:35   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 12 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 9 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-02-27, 20:57   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 12 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 8 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-02-28, 00:04   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 13 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 7 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-02-28, 12:37   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 13 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 4 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 6 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-03-01, 07:35   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 14 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt plus
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 4 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 5 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-01, 09:05   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 14 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 3 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 5 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dworkin 


Posty: 3308
Wysłany: 2011-03-01, 09:10   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 14 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 5 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-03-01, 10:18   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 14 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 4 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 6 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2011-03-01, 10:20   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 14 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 3 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt (+)
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-03-02, 00:01   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 15 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 2 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-03-02, 13:30   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 15 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 4 pkt (+)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-02, 13:57   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 15 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 2 pkt (+)
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-03-03, 11:59   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 15 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 3 pkt (+)
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-03, 12:36   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 15 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 4 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt (+)
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-03-04, 15:15   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 16 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 3 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12067
Skąd: -inąd
Wysłany: 2011-03-05, 12:03   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 17 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 10 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2011-03-05, 13:52   

Skrótowo - ulubieni:
Boromir (LOTR, J.R.R. Tolkien)
Eddard Stark (PLiO, G.R.R. Martin)
Loki (Cykl Kłamca, J. Ćwiek)
Theoden (LOTR, J.R.R. Tolkien)
Geralt (Saga o Wiedźminie, Sapkowski)
Paul Atryda (Diuna, F. Herbert)

Znienawidzeni:
Frodo (LOTR, J.R.R. Tolkien)
Cersei Lannister (PLiO, G.R.R. Martin)
Theon Greyjoy (PLiO, G.R.R. Martin)

Pierwsi, którzy przyszli mi na myśl, może potem zaktualizuję.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
tr 


Posty: 585
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-03-05, 15:01   

Prev - ta zabawa ma trochę inne zasady niż wymienienie SWOICH ulubionych/znienawidzonych bohaterów fantastycznych. To ulubieni/znienawidzeni bohaterowie tego FORUM. A zresztą przeczytaj pierwsze posty tego tematu - tam to jest wytłumaczone...

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 17 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 11 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 1 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-05, 15:20   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 17 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 11 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 0 pkt (-) Sio!
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt

Zmianę daje John Finch (Finch, Jeff VanderMeer) 10 pkt
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-05, 15:21   

Ulubieni:
1. Śmierć ("Świat Dysku" T. Pratchett)
2. Kotylion ("MKP" S. Erikson)
3. Milva (saga o wiedźminie A. Sapkowski)
4. Konował ("Czarna Kompania" Glen Cook)
5. Paul Atryda ("Diuna" F. Herbert)
6. Corwin ("Amber" Roger Zelazny)
7. Charlie Gordon ("Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes)
8. Karsa Orlong ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
9. Wężymord (Saga o zbóju Twardokęsku A. Brzezińska)
10. Takeshi Kovacs ("Modyfikowany Węgiel" Richard Morgan)
11. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (Sapkowski)
12. Tywin Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
13. Locke Lamora ("Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch)
14. Conan z Cymerii (opowiadania o Conanie Robert E.Howard)
15. Babcia Weatherwax (różne książki - Terry Pratchett)
16. Jaime Lannister ("Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
17. Sójeczka ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
18. Hieronim Berbelek (Inne pieśni, Jacek Dukaj)
19. Sigismund Dijkstra (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
20. Geralt (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
21. Savant Orolo (Peanatema Stephenson)
22. Tuf Wędrowiec (cykl opowiadań GRRMartina)
23. Sam Vimes ("Świat Dysku" - Terry Pratchett)
24. Tyrion Laninster ("Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martin)
25. Sandor Clegane (" Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
26. Adi Cherryson ("Limes inferior", Janusz Zajdel)
27. Caine/Harri Michaelson (cykl Matthew W. Stovera)
28. Behetomotoh (Miasta pod skałą, Marek S. Huberath)
29. Anomander Rake ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
30. Bagaż ("Świat Dysku" Terry Pratchett)
31. Szarlej (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
32. Mudge (Spellsinger, A D Foster)
33. Jaskier (Saga wiedźmińska A. Sapkowski)
34. Szybki Ben ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
35. Kane (Cykl książek K.E. Wagner)
36. Nieznany z imienia szef saperów Łańcucha Psów (Erikson S. MKP)
37. Samson Miodek (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
38. Bonhart (Saga o Wiedźminie)
39. Michael Kaerney ("Światło" M. John Harrison)
40. Pirx (różne książki S. Lem)
41. Jeff VanderMeer (Miasto Szaleńców i Świętych, Jeff VanderMeer)
42. Fedmahn Kassad ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" D. Simmonsa)
43. Jack Shaftoe (Neal Stephenson, Cykl Barokowy)
44. Yennefer (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
45. Hiro Protagonista ("Zamieć" Neala Stephensona)
46. Mejer Landsman ("Związek żydowskich policjantów" M. Chabona)
47. Janice Shriek (Jeff VanderMeer, "Shriek: Posłowie" i trochę "Miasto Szaleńców i Świętych")
48. Renfri (Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego)
49. Josef Peczorin vel Joey Narkoza (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan)
50. Fraa Jaad (Peanatema, Neal Stephenson)
51. Twardokęsek (saga o Twardokęsku, Anna Brzezińska)
52. Lawrence Pritchard Waterhouse (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
53. Yarpen Zigrin (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
54. Bobby Shaftoe (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
55. Eliza (Cykl barokowy, Stephenson)
56. Lola ("Chaotyczne akty bezsensownej przemocy", Jack Womack)
57. Laskolnyk (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Robert Wegner)
58. Enoch Root (Cryptonomicon, Cykl Barokowy, Stephenson)
59. Antek "Powstaniec" (Burza, Maciej Parowski)
60. Bugg & Tehol (MKP S. Erikson)
61. Skrzypek (MKP S. Erikson)
62. Patrycjusz (Świat Dysku, T. Pratchett)
63. Niania Ogg (Świat Dysku, T. Pratchett)
64. Ciri (Saga wiedźmińska, A. Sapkowski)
65. Moist von Lipwig (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
66. Babunia Jagódka ("Wilżyńska Dolina" Anny Brzezińskiej)
67. Bibliotekarz (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
68. Sangamon Taylor ("Zodiac", Neal Stephenson)
69. Konsul ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" Dan Simmons)
70. Miles Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
71. Marchewa Żelaznywładsson ("Świat Dysku", Terry Pratchett)
72. Cordelia Naismith Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
73. Aral Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
74. Mark Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
75. sierżant Bothari (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
76. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
77. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin)
78. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss)

Znienawidzeni:
1. Denethor ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
2. Sansa Stark ("PLiO" G.R.R Martin)
3. Cersei Baratheon z rodu Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
4. Ginevra ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
5. Błazen (saga o skrytobójcy R. Hobb)
6. Thomas Covenant ("Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson)
7. Felix Jaeger (saga o zabójcy trolli W. King)
8. Lancelot ("Był sobie raz na zawsze król" T.H. White)
9. Mordimer Madderdin (Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara)
10. Gollum/Smeagol ("Władca Pierścieni" J. R.R. Tolkien)
11. Panna Migotka ("Muminki" Tove Jansson)
12. Fedra no Delaunay ("Strzała Kusziela" Jacqueline Carey)
13. Kvothe ("Imię Wiatru" P. Rothfuss)
14. Torkil Aymore (Gamedec Marcin Przybyłek)
15. Siri Keeton ("Ślepowidzenie" P. Watts)
16. Frodo ("Władca Pierścieni" JRR Tolkien)
17. Vilgefortz (saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego)
18. Raistlin Majere (seria Dragonlance)
19. Hal Bregg ("Powrót z gwiazd" Stanisław Lem)
20. Arman ("Rytuał" - Diaczenko)
21. Apsalar ("Malazańska Księga Poległych" - S.Erikson)
22. Wydra/Rybołów/Medra ("Opowieści z Ziemiomorza"- opowiadanie Szukacz)
23. Pani (Czarna Kompania)
24. Vladimir Harkonnen ("Diuna" Herberta)
25. Margerita von Selerberg ("Róża Selerbergu", Ewa Białołęcka)
26. Brucolac ("Blizna" China Mieville)
27. kret Mandragora ("Las Duncton", William Horwood)
28. Kallor ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
29. Matwiejewicz Kamieniojad ("Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugaccy)
30. Peter Wiggin "Hegemon" ("Gra Endera" O.S. Card)
31. Isabella Swan ("Zmierzch" Stephenie Meyer)
32. Eowina ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
33. Drizzt (Salvatore)
34. Severian (Księga Nowego Słońca, G. Wolfe)
35. Jaenelle Angelline ("Córka Krwawych" Anne Bishop)
36. Abraham (Biblia ST, faktyczni autorzy nieznani)
37. Sam Gamgee ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
38. Sauron ("Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien)
39. Achaja (Achaja, Andrzej Ziemiański)
40. Kamyk (cykl "Kroniki Drugiego Kręgu" E. Białołęckiej)
41. Harry Dresden (Jim Butcher, Akta Dresdena)
42. Alex, narrator "Mechanicznej pomarańczy" Anthony'ego Burgessa
43. Lancelot ("Mgły Avalonu" M. Zimmer Bradley)
44. Adam Zamoyski (Jacek Dukaj, "Perfekcyjna niedoskonałość")
45. Paksenarrion (cykl "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon)
46. John Aversin (cykl Zguba Smoków Barbara Hambly)
47. Adaś (Wroniec, Jacek Dukaj)
48. Latro (Żołnierz z Mgły i dalsze, Gene Wolfe)
49. Lord Foul (Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka, S. Donaldson)
50. Tristan (Piąta Czarownica, R. Newcomb)
51. Trurl/Klapaucjusz (różne S. Lem)
52. Kris de Valnor (seria komiksowa o Thorgalu, Rosiński & van Hamme)
53. Król Artur ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
54. Nick Stavrianos (Kwarantanna, Greg Egan)
55. Morna Hyland (Skoki Stephen Donaldson)
56. Garm ("Rudy Dżil i jego pies" J.R.R. Tolkien)
57. Cień ("Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman)
58. Boromir (Władca pierścieni, J. R. R. Tolkien)
59. Słone Serce Pianościgły ("Kroniki Thomasa Covenanta" S. Donaldson)
60. Derkacz (Oryks i Derkacz, M. Atwood)
61. Jar Jar Binks (cykl Gwiezdne wojny - epizod I i II, George Lucas)
62. Edward Cullen (saga Zmierzch, Stephenie Meyer)
63. Jacob Black (seria Zmierzch, Stephenie Meyer)
64. Nick Succorso (Skoki, Stephen R. Donaldson)
65. Paszko Kazimirzowic (Wieczny Grunwald, Szczepan Twardoch)
66. John Rourke (seria Krucjata, Jerry Ahern)
67. Loki (Kłamca, Jakub Ćwiek)
68. Wampir Sarasti ("Ślepowidzenie", Peter Watts)
69. Sasza (Poniedziałek zaczyna się w sobotę, A. i B. Strugaccy)
70. Laseen (Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson)
71. Pierec (Ślimak na zboczu, A. i B. Strugaccy)
72. Daimon Frey (Siewca wiatru, Zbieracz burz, Maja Lidia Kossakowska)
73. Filias Fogg (W 80 dni dookola swiata, J.Verne)
74. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko)
75. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk)
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4552
Wysłany: 2011-03-05, 21:35   

1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt
2. Profesor Adams (Miasta pod Skałą, Marek S. Huberath) 17 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 4 pkt
6. Dibbler Gardło Sobie Podrzynam (Świat Dysku, Terry Pratchett) 11 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
8. John Finch (Finch, Jeff VanderMeer) 10 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 7 pkt
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Wydawnictwo Solaris | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13